Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Váš uživatelský komfort. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek.
SOUHLASÍM
INFORMACE O SPOLEČNÝCH TESTACÍCH HISTORICKÝCH VOZIDEL

INFORMACE O TESTACÍCH VCC JIČÍN

Testace historických vozidel zajišťuje VCC Jičín nejen pro své členy, ale i pro ostatní příznivce historických strojů. Ceny testací pro zájemce mimo členskou základnu odpovídají cenám stanoveným AVCC AČR.

JARNÍ TERMÍN SPOLEČNÉ TESTACE HISTORICKÝCH VOZIDEL

bude upřesněn

MÍSTO TESTACE: AUTOKEMP RUMCAJS JIČÍN

GPS: N 50° 26´36.062; E 15° 20´17.

V případě, že potřebujete domluvit individuální termín testace Vašeho historického vozidla, kontaktujte nás prosím na e-mailu: vccjicin@seznam.cz

 

 

 Testování historických vozidel a prodlužování platnosti průkazů HV

Od 1. ledna 2020 v testační komisi AMK Jičín

 

Testování na historickou původnost – Klubová testace:

Pro vozidla, která budou v registru historických vozidel ("zelená čísla")

Žadatel předloží:    Vyplněnou „žádost o provedení testování HV“,  6 párů fotografií 6 x 9 cm dle pokynu na první straně žádosti (tytéž elektronicky ve formátu JPEG), protokol o technické prohlídce vozidla v odborné dílně (nebo protokol z STK ne starší tří měsíců), a po domluvě s předsedou KLTK předvede vozidlo k vlastnímu testování. Dále žadatel předloží kupní smlouvu na vozidlo, nebo čestné prohlášení o vlastnictví uvedeného vozidla (případně zápis o dědictví, darovací smlouvu, či jiný právoplatný doklad). U vozidel tzv. yongtimerů také technický průkaz. Pokud jej žadatel nemá, může komise požadovat technický list vozidla, případně jiný věrohodný doklad o roku výroby a konkrétním provedení testovaného vozidla.

Cena za testování :  3.000,- Kč  +  poplatek 300,- Kč FKHV (aktivní člen AMK Jičín může získat slevu 2000,- Kč).

Pro vozidla, která jsou v registru běžných motorových vozidel ("bílá čísla")

Žadatel předloží: Vyplněnou „žádost o provedení testování HV“, 3 páry fotografií 6 x 9 cm dle pokynu na první straně žádosti (tytéž elektronicky ve formátu JPEG), a po domluvě s předsedou KLTK předvede vozidlo k vlastnímu testování. Dále předloží platný technický průkaz k vozidlu a pokud není zapsán v TP jako vlastník vozidla také kupní smlouvu, nebo čestné prohlášení o vlastnictví vozidla.

Cena za testování :  3.000,- Kč  +  poplatek 300,- Kč FKHV (člen AMK Jičín může získat slevu 2000,- Kč).

Krajská testace (pro vozidla v registru HV – zelená čísla)

Krajská komise posoudí výsledek prvního kola testování, tedy historickou původnost vozidla a technický stav vozidla dle výše uvedených předložených dokladů. Poté rozhodne, zda a za jakých podmínek bude vozidlo propuštěno do silničního provozu na pozemních komunikacích.

Cena za testování :     1.000,- Kč  pro členy AVCC AČR, FKHV, AKHV (po předložení průkazu)

                                 2.000,- Kč pro ostatní zájemce o testování HV

Testování na historickou původnost a krajská testace se vydávají na dobu nejvýše dva roky. KLTK i KTK tak mohou rozhodnout o kratší době platnosti testace HV s ohledem na stav vozidla při testování.

Prodloužení platnosti průkazu HV (opakované testování vozidla)

Žadatel předloží: Průkaz historického vozidla, aktuální fotografie HV v elektronické podobě (ve formátu JPEG), původní žádost o provedení testování, protokol o prohlídce vozidla v odborné dílně (nebo platný protokol z STK) a předvede vozidlo testovací komisi k prohlédnutí.

Cena za opakované testování (prodloužení platnosti průkazu HV) :

800,- Kč   pro členy AVCC AČR, FKHV, AKHV (člen AMK Jičín může získat slevu 200,- Kč).

1.000,- Kč pro ostatní zájemce o opakované testování

V případě nejasností a dalších informací kontaktujte KLTK při AMK Jičín na tel.  777 337 166

Testování je možné po domluvě provést u žadatele na základě úhrady cestovních výdajů.

Při testování vozidla budou fotografovány a uloženy do databáze FKHV fotografie výrobních čísel (vin), motor, kola a interiér vozidla, případně další detaily vozidla.

Potřebné formuláře najdete zde, nebo v přílohách - v záhlaví této stránky.

* pro aktivní členy VCC Jičín jsou poskytovány slevy

 

 

NEMÁTE V PRUKAZU JIŽ VOLNÉ MÍSTO PRO RAZÍTKO PRODLOUŽENÍ NA ROK 2020 - 21? 

Pokud máte v průkazu historického vozidla na straně 3 již orazítkovaná všechna pole o testování, je potřeba před termínem testace vyměnit na příslušném magistrátě celý průkaz za nový. K tomu je potřeba nový jeden pár předpisových fotografií a vyplněná "Žádost o vydání nového dokladu k vozidlu" a původní "Žádost o provedení testování historického vozidla" (jednu z kopií s fotografiemi byste měli mít doma). Termín výměny je vhodné na magistrátu dohodnout telefonicky, zpravidla výměna není na počkání. Pokud na magistrát nepůjde sám vlastník vozidla a nechá se zastupovat, je potřeba zástupce vybavit plnou mocí!  

 

Případní zájemci si mohou požádat o individuální termín testace na níže uvedené e-mailové adrese vccjicin@seznam.cz

Partneři